סכסוכי שכנים

בין אם אנו מתגוררים בבית משותף, ובין אם בבית צמוד קרקע, בין אם מדובר בבית עסק בשדרה או רחוב עם עסקים נוספים – כולנו מוקפים שכנים.

לעתים מתפרצות מחלוקות בין שכנים. סכסוכים יכולים להתפרץ מאינספור סיבות. כך למשל –

1. מחלוקות באשר לשימוש ברכוש משותף;

2. מטרדי רעש (בעלי חיים, מוזיקה, ריח מפסולת ועוד);

3. מחלוקות באשר לגבול בין חלקות ופלישה של האחד אל שטחי האחר;

4. מחלוקות בעקבות נזקים שנגרמו לשכן (למשל נזילות או ליקויים אחרים);

5. מחלוקות שנוגעות לתפקוד נציגות הבית המשותף (וועד הבית), גביית כספים והשימוש בכספים;
ועוד הרבה סיבות נוספות.

לצערי, לא פעם, אפילו כשמקור הסכסוך הינו מינורי, עשויה להיות העצמה של המחלוקת והעוינות בין השכנים, עד כדי עימותים קולניים, שפה קשה, גרימת היזק לרכוש באופן מכוון, ואפילו אלימות מילולית או פיזית.

לעתים קרובות, סכסוכים אלו מגיעים לאולמות בתי המשפט, בדמות של תביעות בגין השגת גבול; מטרד; לשון הרע; תקיפה ועוד, או אף במסגרת בקשות לצווי הגנה והרחקה.

לגישתי, קיימת חשיבות רבה, כאשר נוקטים בתביעה משפטית, לגבש מטרות ברורות והדרגתיות, באופן שניתן יהיה בהדרגתיות להנמיך את הלהבות ולאפשר אורח חיים טוב יותר לכל הצדדים למחלוקת.
ובכל זאת, מאמצים אלו להגיע להבנות ולצמצם מחלוקות, מחייבים נכונות מצידם של כל השכנים המסוכסכים. לכן, לעתים, כאשר אין נכונות להגיע להבנות – יש צורך בהמשך ההליכים, עד להכרעה משפטית. לצערי, לעתים הכרעה זו, אינה סופו של הסכסוך, ולעתים שכנים מוצאים עצמם שוב באולם בית המשפט, במחלוקת נוספת.

השירות של משרדי הינו למעשה ליווי שוטף, ושירות זה יכול לכלול, בין היתר –

1. גיבוש ראיות ומידע לבניית תביעה משפטית או לצורך הגנה משפטית.

2. סיוע ללקוח לחשוב לטווח ארוך, וגיבוש מטרות ויעדים, בשלבים שונים, שיוכלו להבטיח את זכויות הלקוח, לצד חשיבה יצירתית לצמצום המחלוקות מול השכן.

3. הגשת תביעות, בקשות לסעדים זמניים, לצווי הגנה, הכל לפי המקרה ולפי הצורך.

4. הגשת כתב הגנה, תגובה לסעדים זמניים או לצווי הגנה, הכל לפי הצורך.

5. ניהול תביעה משפטית. מדובר בהליך מורכב שכולל שלבים מקדמיים, דיונים בבית המשפט, גיבוש הטיעון המשפטי, הכנת תצהירים וראיות להוכחת טענות התביעה / ההגנה (לפי הצורך), הכנת הלקוח עצמו ועדים מטעמו למסירת עדות, חקירת עדים מטעם הצד שכנגד, כולל לעתים גם חקירת מומחים.

6. ליווי בהליכי גישור, הידברות ומו"מ ופשרה.

7. הענקת הסברים בכל שלב ושלב, על מנת לאפשר ללקוח לקבל החלטות מושכלות שהוא עצמו שלם עמם.

פגישת ייעוץ ראשונה אינה כרוכה בתשלום. ליצירת קשר.

  • אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

הישגים

תקיפת כלב – פיצוי נפגעת תקיפה בשיעור של 600,000 שח

ביום אביב באפריל 2014 יצאה א.ש. להליכה ספורטיבית בשכונת מגוריה, כשלפתע הותקפה על ידי כלב שהסתובב עם בעליו (כשהוא קשור ברצועה) בסמוך.

מסעדה תפצה אורח אלרגי לחלב בעקבות התקף אנפילקטי מטעימת מנה במסעדה

בית המשפט פסק כי מסעדה ברעננה תפצה קטין, ת.ח., שסובל מאלרגיה לחלב, ועל אף שהוריו פנו מספר פעמים לוודא שמנה שהוצגה כ"פרווה" אינה כוללת מרכיבי חלב, משום האלרגיה של הילד, הצהיר מנהל המשמרת במסעדה כי אין חלב במנה.

מאמרים

גן האירועים "מקום בלב" ברעננה חויב בפיצוי בסך של 184,000 ₪ בגין רשלנות בהגשת מנות חלביות שהוצגו כ"פרווה" והעמדת קטין אלרגי בסכנת חיים

בית המשפט פסק כי מסעדה ברעננה תפצה קטין, ת.ח., שסובל מאלרגיה לחלב, ועל אף שהוריו פנו מספר פעמים לוודא שמנה שהוצגה כ"פרווה" אינה כוללת מרכיבי חלב, משום האלרגיה של הילד

המשך לקרוא

תקיפות על ידי כלב

התקיפה יכולה להיות בדרך של נשיכה, אך לא רק כזו – יכולה להיות תקיפה רק מעצם קפיצה על אדם והפלתו או שריטות שיגרום הכלב על ידי כפות רגליו.

המשך לקרוא

אופניים חשמליים וקורקינט חשמלי סגוויי והוורבורד דברים שחשוב לדעת לפני שעולים ונוסעים

הפרת הוראות התעבורה בנוגע לתקינות קורקינט חשמלי בו נעשה שימוש, או לתנאים לנהיגה על הקורקינט – מהווה עבירה שבגינה קנס של 1,000 ש"ח, כשלצד זאת אין רישום של ניקוד, (צו התעבורה (עבירות קנס)

המשך לקרוא