תביעות נזיקין

בכל יום ויום, ישנם רבים שניזוקים בתאונות רבות מכל הסוגים. סובלים חבלות בגופם שמחייבות מנוחה, אשפוזים, ניתוחים, הליכי שיקום כואבים, עזרה סיעודית, והוצאות רבות וחריגות.
נזק גופני יכול לקרות לכל אדם בכל גיל. החל מילד או פעוט שנופל מגובה, ועד לקשישה שחוצה את הכביש ונפגעת מרכב. זה יכול לקרות ברחוב, בבית, במלון, באתר עבודה, בקניון, או בחניון.

המשך לקרוא

תביעות ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הינו גוף סוציאלי, שהוקם על פי חוק, לתמוך באזרחים, בשלבים שונים בחייהם, בנכותם, במצוקתם הכלכלית ועוד. אלא שלא פעם, חוסר בהכרת פרטים, כגון תנאים בתהליך התביעה או הזכויות, עלול להביא לכך שהנכה או הנזקק לא זוכה לקבל את הקצבאות או המענקים להם הוא זכאי במלואם.
לאורך עשרות שנים של ניסיון והכרת החוקים וההליכים, אוכל להעניק שירות מצקועי להבטחת זכויות המגיעות לנכים, לנזקקים, לקשישים, באופן המיטבי ביותר.

המשך לקרוא

תביעות נגד חברות ביטוח

מרבית האוכלוסייה מבוטחת בפוליסות ביטוח שונות, במישורים ותחומי חיים שונים. פעמים רבות, לאחר שהזמנו פוליסת ביטוח (בין בעזרת סוכן ובין באופן ישיר), ולאחר שדאגנו לשלם באופן שוטף את הפרמיות בגין הפוליסה, אנחנו מגלים, ברגע האמת עצמו, שעה שאנחנו מבקשים לממש את ההגנה הקיימת בפוליסת הביטוח – שחברת הביטוח מתחמקת מכיסוי ביטוחי, ומעלה טענות בדבר חריגה מהכיסוי הביטוחי, או בטלות מלאה או חלקית של הפוליסה, וכיו"ב.

המשך לקרוא

תאונות עבודה

סיפורים על תאונות עבודה שאנו שומעים מידי פעם בחדשות, מתייחסות לרוב, לאתרי בניין. ה אך ישנן תאונות עבודה רבות המתרחשות ממש מידי יום במפעלים אחרים, כן ישנן תאונות המתרחשות במשרדים, חנויות, רשתות מזון, מסעדות וכל מקום בו מתבצעת עבודה. בנוסף, תאונות עבודה רבות הינן למעשה גם תאונות דרכים.
הפגיעות בתאונות עבודה הן לא פעם קשות, והנפגע מוצא עצמו, לא רק פצוע ושקוע בכאבים, טיפולים רפואיים, מאמצים קשים וכואבים להחלמה ושיקום, תקופות אי כושר ממושכות ללא עבודה, ולעתים גם פיטורין ממקום העבודה, – אלא לצד כל אלו, עליו להידרש להוכיח את אחריותם של מעבידיו, מנהליו או גורמים נוספים – לפיצוי בגין נזקיו.

המשך לקרוא

תאונות דרכים

לצערנו, מידי יום אנו מיודעים אודות תאונות דרכים קשות, אפילו קטלניות, בתקשורת.
נוסף על אותם אירועים שמדווחים בתקשורת,, מתרחשים מדי יום – מאות תאונות דרכים, בהם נוסעים, נהגים והולכי רגל, סובלים מפגיעות גוף. אף אלו, גורמים לעתים קרובות לזעזוע בכל אורחות חייו של כל נפגע ונפגע, כמו גם של בני משפחתו והסובבים אותו.
נפגעי תאונות דרכים נאלצים להתמודד לא רק עם טיפולים רפואיים שנעים בטווח שבין אשפוז וניתוחים, לבין טיפול שמרני, מנוחה ביתית ממושכתללא יכולת לעבוד, תקופות החלמה ושיקום כואבות קשות ומאמצות עם טיפולי שיקום כולל טיפולים אלטרנטיביים ועוד.
לצערי, רבים מהנפגעים מתקשים להסתגל למצב אליו הם מגיעים בעקבות הפציעה, מצב של חוסר אונים ואפילו תלות סיעודית, כשהם צריכים עזרה בהלבשה או רחצה, או פעולות פשוטות אחרות.

המשך לקרוא

נזקי רכב תאונות דרכים

תאונות דרכים שנראות לכאורה קלות, ואולי אף לא גורמות לנזקי גוף, עלולות בכל זאת – לגרום לנזקי רכוש, ולא פעם נזקים משמעותיים.
בניגוד לחובה החוקית הקיימת לבטח רכב מנועי בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים, אין חובה דומה בכל הנוגע לנזקי רכוש. לצד זאת, ישנה אוכלוסיה גדולה שמבטחת את הרכב מפני נזקים שעלולים להיגרם לצד שלישי בתאונות דרכים, וחלקה מבטחת בנוסף לכך,- גם בגין נזקים לרכב של הנהג הוא עצמו ("ביטוח מקיף").
בכל המקרים הללו – בעל רכב יכול למצוא עצמו בודד במערכה.

המשך לקרוא

התקפי אלרגיה

מספרם של בעלי אלרגיות ורגישות לסוגי מזון הינו במגמה של עליה וגדילה כל העת. ראוי לציון שלעתים האלרגיה הינה ברמה שחשיפה לסוג המזון עלולה לסכן חיים ממש.
המודעות לאלרגיות אלו בקרב הציבור הרחב עולה, ובכל זאת – מעת לעת אנו נחשפים לסיפור קשה של מוות טראגי או אירוע מסכן חיים ממש, בו אדם נחשף למזון שהוא אלרגי לו, בניגוד למצג שמוצג בפניו, בין על גבי מארז מזון, ובין על ידי מגישי מנות האוכל במסעדה.

המשך לקרוא

רשלנות מקצועית

רשלנות מקצועית היא תחום מורכב במיוחד בכל ענף דיני הנזיקין.
התביעות הינן הן במישור נזקי הגוף (תביעות בתחום הרפואה – רשלנות כנגד רופאים, ומעניקי שירות רפואי ופארא רפואי, כולל רפואה אלרטנטיבית), והן במישור נזקי רכוש (תביעות בתחום המשפטי – רשלנות כנגד עורכי דין; תביעות בתחומי מקצוע נוספים – רשלנות מהנדסים, שמאים, או תחומים אחרים).
מורכבות התחום נובעת מכך, שעורך הדין המטפל בעניין, חייב את היכולות ללמוד ולהכיר את רזי תחומי העיסוק והמומחיות של איש המקצוע שנטען שהתרשל במקצועו.
בנוסף קיימת חשיבות רבה לחוות דעת מומחה מטעמו של הלקוח, בענף המקצועי הרלבנטי, חוות דעת שתבהיר מה הסטנדרטים הנהוגים בענף, באם יש כללים או הנחיות מחייבות, ובאיזה אופן התרשל איש המקצוע.

המשך לקרוא

תקיפת כלב

לתביעה של תקיפה על ידי כלב, יש מקום מיוחד בפקודת הנזיקין בישראל מאז שנת 1992.
בחוק ישנן הוראות מיוחדות אשר למעשה מטילות אחריות חמורה יותר, בבחינת "אחריות מוגברת", על בעליו של הכלב, או מי שהכלב נמצא בחזקתו, מפני נזקים של תקיפה או נשיכה על ידי כלב. בחוק עצמו ישנם חריגים מאוד ספציפיים שבהם בעל הכלב אינו אחראי למעשה התקיפה (למשל התגרות בכלב, תקיפת בעליו של הכלב, הסגת גבול ועוד).
אשר לאפשרות של הקלות באחריות, מחמת הסתכנות של הניזוק עצמו, או התנהלות רשלנית שלו – כאן בתי המשפט חלוקים בדעתם. ישנם פסקי דין בהם נקבע שפרט לסייגים המפורשים בחוק, בכל מקרה אחר – לבעל הכלב אחריות מלאה לפיצוי . מאידך ישנם פסקי דין שבהם נקבע שנוסף על סייגים האמורים, יתכנו מקרים בהם אשם תורם מצידו של הניזוק יביא להפחתה או הקלה באחריות של בעל הכלב כלפיו.

המשך לקרוא

אפוטרופסות וייפוי כוח מתמשך

לרבים מאיתנו יגיע יום בו אנו, כבני אדם בגירים, כבר לא נוכל לקבל החלטות בכוחות עצמנו, היום בו לא תהיה היכולת לנהל את חיינו, את ענייננו הפיננסיים, או הרפואיים
בשנת 2016 נחקק תיקון שהביא איתו שינוי מהפכני שמאפשר לכל אדם בגיר וצלול בדעתו, לבחור מראש זהותו של אותו אדם שיטפל בו וידאג לצרכיו, ואף ליתן הנחיות ולהביע מראש דעה לגבי העדפות לביצוע פעולות שונות כמיופה כוח שלו. אך העיקרון החשוב הוא – שיש להכין את המסמך ולחתום עליו, מראש, כאשר מצבנו הינו כזה שאנו מבינים את המשמעות, המטרות וההשלכות של הענקת ייפוי כוח מתמשך לאחר.

המשך לקרוא

סכסוכים משפטיים בענייני עזבונות, ירושות וצוואות

לא פעם לאחר מותו של אדם, מתגלעים סכסוכים בין יורשיו, או הטוענים לזכויות בעזבון. הסכסוכים והמחלוקות הם רבים ומגוונים, ולעתים נדרש הליך משפטי על מנת להכריע במחלוקות. ניתן מבחינה עקרונית לחלק את המחלוקת לשני תחומים –
מחלוקת בדבר היקף העיזבון ; חלוקת העיזבון בין יורשים לפי חוק הירושה או לפי צוואה (כולל טענות שעלולות להתעורר לגבי תוקפה של צוואה).

המשך לקרוא

תביעות נכי צה"ל

תביעות כנגד משרד הביטחון של חיילים שנפצעו או חלו במסגרת השירות הצבאי וכתוצאה מהשירות הצבאי הן, לצערנו הרב, קשות ומכבידות. הביורוקרטיה שמציב משרד הביטחון כנגד הנכים היא סבוכה מאוד, כוח האדם המטפל בתביעות הינו מצומצם מאוד, ההליכים מתישים.
לפיכך אני מאמינה שמקום שהנכה מלווה בעורך דין, המסייע לו בנחישות והתמדה כנגד המערך הסבוך והקשה של ההליכים, סיכוייו להתגבר על המכשולים ולזכות בתגמולי הנכות – עולים במידה ניכרת.
הליווי של נכי צה"ל, או נפגעי פעולות איבה, לכל אורך תהליך ההחלמה, השיקום, ובהמשך – התביעה כנגד הגוף האימתני האמור, חייבת ניסיון, הכרה של המערכת, של אופן התנהלותו, וכן התמדה ונחישות, בדחיפה וקידום בלתי פוסקים.

המשך לקרוא

כשירות רפואית לנהיגה

במקרים רבים אזרחים המבקשים להמשיך להשתמש ברישיון הנהיגה או פונים לקבל רישיון נהיגה לראשונה – מזומנים לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. לעתים בדיקות במרב"ד מובילות לתשובה לפיה הנהג אינו כשיר לנהוג בכלל, או אולי הטלת מגבלות על סוגי כלי הרכב עליהם כשיר לנהוג או מגבלות אחרות. תשובה כזו, יכולה לערער עד ליסוד את אורח חייו של אדם. לכן – חשוב מאוד להיות ערוכים ככל האפשר, לבדיקות במרב"ד, על מנת למקסם את הסיכוי לקבלת תשובה התואמת את מצבו הרפואי של הנהג, ולא מובילה לתשובה שגויה שעלולה לפגוע בחופש התנועה שלו

המשך לקרוא

התעמרות בעבודה

חובותיו של מעביד כלפי עובדו הינם החובה להקפיד על הבטחת זכויות העבודה של העובד לפי חוקי העבודה בישראל ; והחובה להבטיח שלומו בריאותו ובטיחותו של העובד על ידי קיום כללי בטיחות בעבודה לפי חוקים תקנות ונהלים בתחום זה.
בנוסף לכל אלו – על המעביד לגלות יחס של כבוד לעובד, ולוודא שאווירת העבודה במפעל הינה כזו שמבטיחה כבוד הדדי בין העובדים לבין עצמם.

המשך לקרוא

סכסוכי שכנים

בין אם אנו מתגוררים בבית משותף, ובין אם בבית צמוד קרקע, בין אם מדובר בבית עסק בשדרה או רחוב עם עסקים נוספים – כולנו מוקפים שכנים. לעתים מתפרצות מחלוקות בין שכנים והסיבות לכך רבות ומגוונות. לא פעם, אפילו כשמקור הסכסוך הינו מינורי, עשויה להיות העצמה של המחלוקת והעוינות בין השכנים, עד כדי עימותים קולניים, שפה קשה, גרימת היזק לרכוש באופן מכוון, ואפילו אלימות מילולית או פיזית. לעתים קרובות, סכסוכים אלו מגיעים לאולמות בתי המשפט, בדמות של תביעות בגין השגת גבול; מטרד; לשון הרע; תקיפה ועוד, או אף במסגרת בקשות לצווי הגנה והרחקה.

המשך לקרוא