תביעות נפגעי תאונות דרכים

לצערנו, מידי יום אנו מיודעים אודות תאונות דרכים קשות, אפילו קטלניות, בדיווחי החדשות בתקשורת.
כל דיווח קצר של שניים שלושה משפטים בתקציר החדשות, הינו עולם ומלואו למעורבים בתאונת הדרכים.
מה גם שנוסף על אותם אירועים שמדווחים בתקשורת, ולצדם, מתרחשים מדי יום – מאות תאונות דרכים, בהם נוסעים, נהגים והולכי רגל, סובלים מפגיעות גוף. אף אלו, גם אם לא הגיעו לרמת עניין חדשותי, גורמים לעתים קרובות לזעזוע בכל אורחות חייו של כל נפגע ונפגע, כמו גם של בני משפחתו והסובבים אותו.
נפגעי תאונות דרכים נאלצים להתמודד לא רק עם טיפולים רפואיים שנעים בטווח שבין אשפוז וניתוחים, לבין טיפול שמרני, מנוחה ביתית, במשך ימים, שבועות, או אפילו חודשים ללא יכולת לעבוד, תקופות החלמה ושיקום כואבות קשות ומאמצות עם טיפולי שיקום כולל טיפולים אלטרנטיביים ועוד.
לצערי, רבים מהנפגעים מתקשים להסתגל למצב אליו הם מגיעים בעקבות הפציעה, מצב של חוסר אונים ואפילו תלות סיעודית, כשהם צריכים עזרה בהלבשה או רחצה, או פעולות פשוטות כגון עזרה בהכנת ארוחה, או טיפול בילד פעוט.
לצד זאת מתפתחת לא פעם מצוקה כלכלית, שכן התאונה משבשבת את חייו של הנפגע ולעתים משתקת אותו מאפשרות לעבוד במשך שבועות או חודשים. מה גם שהחזרה לעבודה, כאשר מתאפשרת, היא לא פעם הדרגתית או מורכבת. הקשיים האמורים קיימים גם אצל שכירים וגם בקרב עצמאים.
מסיבות אלו, שירות משפטי אישי תומך, אשר מודע ומבין את הקשיים, את מורכבותם, את היקפם, הינו קריטי, על מנת להבטיח פיצוי כספי באופן המהיר והמיטבי ביותר.
השירות שהמשרד שלי יכול להעניק אינו מוגבל אך ורק לייצוג מול חברת הביטוח המבטחת את הרכב המעורב, אלא יכול לכלול גם ליווי, ייעוץ, הדרכה, סיוע, בכל מבוך הקשיים הבירוקרטיים מול כל הגורמים, כולל – מעבידים, ביטוח לאומי, ועוד – על מנת למצות את הזכויות שלכם על הצד הטוב ביותר.
הליווי הינו חשוב כדי להבטיח איסוף מידע, נתונים, אסמכתאות, קבלות וראיות, למן היום הראשון לאחר התאונה ועד לפיצוי, להוכחת חומרת הפציעה, קשיי ההחלמה, הוצאות ומאמצי השיקום, ומכלול הנזקים הנלווים לעצם החבלה הפיזית עצמה.
ניסיוני רב השנים מאפשר לי לזהות ולהדגיש בפניכם נושאים שונים, שטיפול בהם יכול לא רק להקל על מצבכם הכללי אלא גם להביא לשיפור נוסף בהערכת מלוא הנזקים והפיצויים שהנכם זכאים להם.

שירותי משרדי מותאמים לצרכים שלכם, יכולים לכלול, בין היתר –

1. איתור הגורם האחראי לפיצוי, כולל חברת ביטוח שחייבת בפיצוי. בשלב זה נבחנות גם סיטואציות של תאונות שלעתים הינן מורכבות מעט יותר, ויתכן שלא ברור אם הן מהוות 'תאונת דרכים', כהגדרת המונח בחוק או אולי לא. במצבים אלו – משרדי מדריך באיסוף המידע הנחוץ, עדויות וראיות, והשלמת התמונה לזיהוי אם יש תחולה לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975. ככל שמתברר שהחוק אינו חל – בירור וזיהוי אם יש גורם האחראי שלא לפי החוק והאם ניתן לגבות ממנו פיצוי.

2. במצבים בהם התאונה שהתרחשה אינה מכוסה על ידי פוליסת ביטוח חובה – השירות כולל את איתור הגורמים החייבים בפיצוי, ובמצבים הרלבנטיים גם פנייה ל"קרנית", קרן שהוקמה על פי חוק, ונועדה לפצות נפגעי תאונות דרכים באותם המקרים בהם נפגעו בנסיבות בהן אין פוליסה שמכסה את אירוע התאונה.

3. לעתים, תאונת הדרכים מתרחשת ויוצרת מצב קשה בו מקור הכנסה המפרנס את הנפגע עצמו, או משפחתו, נקטע בן לילה. זאת, לצד צרכים רפואיים מיוחדים והוצאות חריגות שהנפגע נזקק להם בעקבות הפציעה והתאונה (למשל – הסעות על ידי אמבולנס, או הוצאות כגון מטפלת לפעוטות כשההורה עצמו פצוע ומתקשה לטפל בילדו, ועוד אינסוף דוגמאות להוצאות מיוחדות וחריגות במצבי החלמה ושיקום לאחר התאונה). במצבי מצוקה אלו – משרדי פועל, בדחיפות ובמהירות הנדרשת והמירבית, להקדמת תשלום מטעם חברת הביטוח, על חשבון הפיצויים ("תשלום תכוף"). תשלום זה, נועד להבטיח שהנפגע עצמו, כמו גם יתר בני משפחתו, לא ייקלעו לקשיים כספיים שעלולים, ללא טיפול מהיר, להותיר נזקים כלכליים בלתי הפיכים (כגון –אי עמידה בתשלום הלוואות שעלול לגרור הליכי גבייה, נזק בלתי הפיך לעסק עצמאי או חברה קטנה שהנפגע הוא הלב הפועם של הפעילות העסקית ועוד). הליכים לקבלת תשלום תכוף, על חשבון הפיצויים, מחייב לא פעם פנייה ונקיטת תביעה משפטית מתאימה – ומשרדי פועל גם במישור זה. המטרה היא לעשות כל מה שניתן כדי להבטיח תשלום על חשבון הפיצוי הסופי באופן המהיר והמיידי ביותר, בסכום המתאים, לאפשר הקלה למצוקה הכלכלית, ועמה את האפשרות להתמודד ביתר שאת ובקלות רבה יותר בשלבי השיקום וההחלמה הרפואיים.

4. משרדי מלווה בכל שלבי ההחלמה והשיקום, מדריך ועוקב, לשם הבטחת תיעוד ואיסוף מידע באופן שניתן יהיה לשקף תמונה ברורה, מקיפה, ומלאה של מכלול נזקי הגוף כתוצאה מתאונת הדרכים על מנת לגבות פיצוי מקסמילי מחברת הביטוח.

5. אני כעורכת דין המייצגת את הנפגע עצמו, מכינה את התביעה המשפטית לבית המשפט, תוך גיבוש כלל הנזקים.

6. אני מייצגת בהליכים מקדמיים בבית המשפט, הכולל המצאת תיעוד והדרכה לקראת בדיקה אצל מומחה רפואי מטעם בית המשפט, מסירת מידעים לחברות הביטוח וזירוז ההליכים מול חברת הביטוח ועשיית מה שאפשר לייעול התהליך בבית המשפט.

7. עוד אני פועלת לגיבוש הערכות נזק והגשת תחשיב נזקים לבית המשפט.

8. בהמשך, אני גם מסייעת בעריכת תצהירי עדות ראשית, ואיסוף ראיות והגשתם לבית המשפט, לצורך הוכחת מלוא הנזקים.

9. במידה ותיק התביעה בבית המשפט, מגיע לשלב של שמיעת עדויות בפני שופט – משרדי מדריך ומכין את העדים לקראת עדותם, תוך הקדשת כל הזמן הנדרש על מנת שיהיו ערוכים היטב לעדותם. בנוסף, אני עצמי נערכת לחקירת עדי ההגנה, כולל, לא פעם, חקירת מומחים – למשל רופאים שמונו על ידי בית המשפט.

10. לאורך כל שלבי ההליך המשפטי, ואפילו לפני או מבלי שנפתח הליך משפטי, משרדי מלווה בכל שלבי המשא ומתן והידברות עם נציגי חברות הביטוח ועורכי הדין מטעמם, לרבות גישור. בכל השלבים של מו"מ, ככל ומתקיים, משרדי משתף את הנפגע, כך שיהיה שותף להליכים, ומעדכנת בכל השיקולים הרלבנטיים על מנת שהנפגע עצמו, הלקוח, יגבש החלטות בכל הנוגע לשלבי הפשרה, החלטות שהן מושכלות והוא שלם עמן, ועל מנת להבטיח שהלקוח מסיים את ההליך בתחושה שנעשה צדק בעניינו וזכה לפיצוי הולם (כל זאת, בתנאי שאכן על הפרק יש פשרה הוגנת).

תפיסת העולם שלי כעורכת דין המייצגת נפגע תאונת דרכים, הינה לסייע במישור המשפטי בשיקום והחלמה, ולהתאים את התביעה והפיצויים לשינויים בחייו של הנפגע בעקבות התאונה והפציעות שגרמה, כולל מאמצי ההחלמה והניסיון לשוב לשגרה.
אני מאמינה בשיתוף הלקוח בכל השלבים, עדכון והסברה, בכל שלב.
טיפול נכון, מקצועי, איכותי ואמין, יכול לאפשר פיצוי מיטבי בגין נזקי התאונה, פיצוי שהוא עצמו מהווה חלק בלתי נפרד משלב השיקום מהתאונה.
הקשר שלי עם לקוחות נמשך, לא פעם, גם לאחר קבלת הפיצויים, ככל והלקוח עצמו מבקש הכוונה, ייעוץ, סיוע בשינויים ואירועים נוספים שקשורים במישרין או עקיפין לנזקי התאונה.
הסיפוק שלי מכל הישג בכל מאות תיקי נזקי גוף בעקבות תאונת דרכים, בהם טיפלתי, הוא בכך שעצם קבלת הפיצוי עוזר לנפגע להשלים את הליך השיקום שלו, ולצאת לדרך חדשה או להשתלב חזרה, במידה מלאה או מוגבלת, באורח חייו לפני התאונה.

* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

הישגים

חייל שנפגע בתאונה זכה בפיצוי

בספטמבר 2016 נהג ע. ר., חייל, על אופנוע, בדרכו מהבסיס לביתו, כשנפגע מהתנגשות עם רכב פרטי. 

פיצויים למשפחה שנפגעה בתאונה

א.ע, יחד עם ילדיה ר.ב. ו- נ.ב., היו בדרכם לבקר את הורי האם בנתיבות. רכבה של האם התנגש חזיתית ברכב צד ג', שהגיע מהכיוון הנגדי. 

מאמרים

תאונת רכב בלי ביטוח

כולנו יודעים שבעת נהיגה ברכב מנועי (משאית, אוטובוס, רכב פרטי, מונית, אופנוע וגם טרקטורון ועוד) – יש חובה להחזיק בפוליסת ביטוח חובה, ומומלץ לבטח גם בפוליסת ביטוח בגין נזקי רכוש (ביטוח שמכסה נזקים שיגרמו לרכב של צד ג', צדדים המעורבים בתאונה; או ביטוח מקיף – שכולל גם כיסוי נזקים לרכב בו המבוטח עצמו נוהג, וגם בנוסף לרכב של צד ג').

המשך לקרוא

פסילת רישיון נהיגה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

נהגים רבים שנפגעו בתאונה, חלו במחלה, עברו ניתוח או כל עניין רפואי אחר, ממנו החלימו וחזרו לקו הבריאות, נדרשו להיבדק על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד), לא פעם תוך שרישיון הנהיגה שלהם מותלה ונאסר עליהם לנהוג עד לסיום הבירור.

המשך לקרוא

אופניים חשמליים וקורקינט חשמלי סגוויי והוורבורד דברים שחשוב לדעת לפני שעולים ונוסעים

הפרת הוראות התעבורה בנוגע לתקינות קורקינט חשמלי בו נעשה שימוש, או לתנאים לנהיגה על הקורקינט – מהווה עבירה שבגינה קנס של 1,000 ש"ח, כשלצד זאת אין רישום של ניקוד, (צו התעבורה (עבירות קנס)

המשך לקרוא