נזקי גוף בגין תקיפת כלב תביעה נזיקית או הגנה כנגד תביעה כזו

לתביעה של תקיפה על ידי כלב, יש מקום מיוחד בפקודת הנזיקין בישראל מאז שנת 1992.
בחוק ישנן הוראות מיוחדות אשר למעשה מטילות אחריות חמורה יותר, בבחינת "אחריות מוגברת", על בעליו של הכלב, או מי שהכלב נמצא בחזקתו, מפני נזקים של תקיפה או נשיכה על ידי כלב.

בחוק עצמו ישנם חריגים מאוד ספציפיים שבהם בעל הכלב אינו אחראי למעשה התקיפה והם כוללים –

1. התגרות של הניזוק בכלב;

2. תקיפת הניזוק את בעל הכלב, את בן זוגו, הוריו או ילדיו של בעל הכלב;

3. הסגת גבול של הניזוק במקרקעין של בעל הכלב

אשר לאפשרות של הקלות באחריות, מחמת הסתכנות של הניזוק עצמו, או התנהלות רשלנית שלו – כאן בתי המשפט חלוקים בדעתם. ישנם פסקי דין בהם נקבע שפרט לסייגים המפורשים בחוק, בכל מקרה אחר – לבעל הכלב אחריות מלאה לפצות את הניזוק בגין כל נזקיו; מאידך ישנם פסקי דין שבהם נקבע שנוסף על סייגים האמורים, יתכנו מקרים בהם אשם תורם מצידו של הניזוק יביא להפחתה או הקלה באחריות של בעל הכלב כלפיו.

ניסיוני הינו בייצוג נפגעי תקיפת כלב, כמו גם ייצוג בעליו של כלב שנתבע עקבות תקיפה על ידי הכלב.

השירות הינו למעשה ליווי שוטף, למן הרגע הראשון ועד לתום ההליך המשפטי. ליווי ושירות זה יכול לכלול, בין היתר –

1. בדיקה, ואיסוף מידע על מנת לברר את המצב המשפטי והעובדתי, לאתר בעלי דין רלבנטיים. למשל – איתור בעל הכלב, או המחזיק בו.
ככל שהייצוג הוא של בעל הכלב עצמו – איסוף מידע אודות נסיבות האירוע, לרבות פרטים שקדמו לרגע התקיפה עצמו, אשר יוכלו להשליך על התנהלות התובע בטרם אירוע התקיפה.

2. סיוע בריכוז מידע תיעוד, קבלות ופרטים לגיבוש הנזקים באופן שוטף, מיום התקיפה, לאורך כל שלבי ההחלמה והשיקום, ועד להתייצבות המצב הקבוע, המצב הסופי, שבו מתגבשת הנכות הצמיתה שלא תחלוף ותוותר עם הנפגע.

3. פנייה למומחים רפואיים שיבחנו אם נותרה נכות צמיתה בגין התקיפה, ומה שיעורה של הנכות הצמיתה.
ככל שמדובר בייצוג בעל הכלב עצמו – איסוף תיעוד רפואי שיוכל להקל בחומרת הפגיעה הנטענת על ידי הניזוק, וכן איתור מומחים לקבלת חוות דעת בשאלת קיומה של נכות כתוצאה מהתקיפה ושיעורה, להתמודדות כנגד חוות דעת מטעם התובע.

4. איתור באם קיימות פוליסות ביטוח חבות או אחריות שיכולות לשפות את בעל הכלב בגין הוצאות שעשוי לשלם בגין אירוע התקיפה או כמקור למימון וגביית פיצויים על ידי הנפגע עצמו.

5. פנייה בדרישות או הגשת תביעות משפטיות כנגד הגורמים האחראיים לתקיפה ע"י הכלב, הגורמים המעוולים.
ככל שהייצוג הוא של בעל הכלב – משלוח תשובות לדרישות אלו, או כתב הגנה בתשובה לתביעה המשפטית.

6. ניהול הליך משפטי. מדובר בהליך מורכב שכולל שלבים מקדמיים, דיונים בבית המשפט, הערכות ותחשיבי נזקים, גיבוש הטיעון המשפטי, הכנת תצהירים וראיות להוכחת קיומה של אחריות והיקף הנזקים/ או להוכחת היעדר אחריות או אחריות מופחתת ונזקים מזעריים, הכנת הלקוח עצמו ועדים מטעמו למסירת עדות, חקירת עדים מטעם הצד שכנגד, כולל חקירת מומחים שהעידו מטעמם.

7. ליווי בהליכי גישור, הידברות ומו"מ ופשרה.

8. הענקת הסברים בכל שלב ושלב, על מנת לאפשר ללקוח לקבל החלטות מושכלות שהוא עצמו שלם עמם.

פגישת ייעוץ ראשונה אינה כרוכה בתשלום. ליצירת קשר.
* אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

הישגים

תקיפת כלב – פיצוי נפגעת תקיפה בשיעור של 600,000 שח

ביום אביב באפריל 2014 יצאה א.ש. להליכה ספורטיבית בשכונת מגוריה, כשלפתע הותקפה על ידי כלב שהסתובב עם בעליו (כשהוא קשור ברצועה) בסמוך.

מסעדה תפצה אורח אלרגי לחלב בעקבות התקף אנפילקטי מטעימת מנה במסעדה

בית המשפט פסק כי מסעדה ברעננה תפצה קטין, ת.ח., שסובל מאלרגיה לחלב, ועל אף שהוריו פנו מספר פעמים לוודא שמנה שהוצגה כ"פרווה" אינה כוללת מרכיבי חלב, משום האלרגיה של הילד, הצהיר מנהל המשמרת במסעדה כי אין חלב במנה.

מאמרים

גן האירועים "מקום בלב" ברעננה חויב בפיצוי בסך של 184,000 ₪ בגין רשלנות בהגשת מנות חלביות שהוצגו כ"פרווה" והעמדת קטין אלרגי בסכנת חיים

בית המשפט פסק כי מסעדה ברעננה תפצה קטין, ת.ח., שסובל מאלרגיה לחלב, ועל אף שהוריו פנו מספר פעמים לוודא שמנה שהוצגה כ"פרווה" אינה כוללת מרכיבי חלב, משום האלרגיה של הילד

המשך לקרוא

תקיפות על ידי כלב

התקיפה יכולה להיות בדרך של נשיכה, אך לא רק כזו – יכולה להיות תקיפה רק מעצם קפיצה על אדם והפלתו או שריטות שיגרום הכלב על ידי כפות רגליו.

המשך לקרוא

אופניים חשמליים וקורקינט חשמלי סגוויי והוורבורד דברים שחשוב לדעת לפני שעולים ונוסעים

הפרת הוראות התעבורה בנוגע לתקינות קורקינט חשמלי בו נעשה שימוש, או לתנאים לנהיגה על הקורקינט – מהווה עבירה שבגינה קנס של 1,000 ש"ח, כשלצד זאת אין רישום של ניקוד, (צו התעבורה (עבירות קנס)

המשך לקרוא