תביעות נזיקין

בכל יום ויום, ישנם רבים שניזוקים בתאונות רבות מכל הסוגים. סובלים חבלות בגופם שמחייבות מנוחה, אשפוזים, ניתוחים, הליכי שיקום כואבים, עזרה סיעודית, והוצאות רבות וחריגות.
נזק גופני יכול לקרות לכל אדם בכל גיל. החל מילד או פעוט שנופל מגובה, ועד לקשישה שחוצה את הכביש ונפגעת מרכב. זה יכול לקרות ברחוב, בבית, במלון, באתר עבודה, בקניון, או בחניון.

המשך לקרוא

גן האירועים "מקום בלב" ברעננה חויב בפיצוי בסך של 184,000 ₪ בגין רשלנות בהגשת מנות חלביות שהוצגו כ"פרווה" והעמדת קטין אלרגי בסכנת חיים

בית המשפט פסק כי מסעדה ברעננה תפצה קטין, ת.ח., שסובל מאלרגיה לחלב, ועל אף שהוריו פנו מספר פעמים לוודא שמנה שהוצגה כ"פרווה" אינה כוללת מרכיבי חלב, משום האלרגיה של הילד

המשך לקרוא

תביעות ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הינו גוף סוציאלי, שהוקם על פי חוק, לתמוך באזרחים, בשלבים שונים בחייהם, בנכותם, במצוקתם הכלכלית ועוד. אלא שלא פעם, חוסר בהכרת פרטים, כגון תנאים בתהליך התביעה או הזכויות, עלול להביא לכך שהנכה או הנזקק לא זוכה לקבל את הקצבאות או המענקים להם הוא זכאי במלואם.
לאורך עשרות שנים של ניסיון והכרת החוקים וההליכים, אוכל להעניק שירות מצקועי להבטחת זכויות המגיעות לנכים, לנזקקים, לקשישים, באופן המיטבי ביותר.

המשך לקרוא

תאונות עבודה

סיפורים על תאונות עבודה שאנו שומעים מידי פעם בחדשות, מתייחסות לרוב, לאתרי בניין. ה אך ישנן תאונות עבודה רבות המתרחשות ממש מידי יום במפעלים אחרים, כן ישנן תאונות המתרחשות במשרדים, חנויות, רשתות מזון, מסעדות וכל מקום בו מתבצעת עבודה. בנוסף, תאונות עבודה רבות הינן למעשה גם תאונות דרכים.
הפגיעות בתאונות עבודה הן לא פעם קשות, והנפגע מוצא עצמו, לא רק פצוע ושקוע בכאבים, טיפולים רפואיים, מאמצים קשים וכואבים להחלמה ושיקום, תקופות אי כושר ממושכות ללא עבודה, ולעתים גם פיטורין ממקום העבודה, – אלא לצד כל אלו, עליו להידרש להוכיח את אחריותם של מעבידיו, מנהליו או גורמים נוספים – לפיצוי בגין נזקיו.

המשך לקרוא

תאונות דרכים

לצערנו, מידי יום אנו מיודעים אודות תאונות דרכים קשות, אפילו קטלניות, בתקשורת.
נוסף על אותם אירועים שמדווחים בתקשורת,, מתרחשים מדי יום – מאות תאונות דרכים, בהם נוסעים, נהגים והולכי רגל, סובלים מפגיעות גוף. אף אלו, גורמים לעתים קרובות לזעזוע בכל אורחות חייו של כל נפגע ונפגע, כמו גם של בני משפחתו והסובבים אותו.
נפגעי תאונות דרכים נאלצים להתמודד לא רק עם טיפולים רפואיים שנעים בטווח שבין אשפוז וניתוחים, לבין טיפול שמרני, מנוחה ביתית ממושכתללא יכולת לעבוד, תקופות החלמה ושיקום כואבות קשות ומאמצות עם טיפולי שיקום כולל טיפולים אלטרנטיביים ועוד.
לצערי, רבים מהנפגעים מתקשים להסתגל למצב אליו הם מגיעים בעקבות הפציעה, מצב של חוסר אונים ואפילו תלות סיעודית, כשהם צריכים עזרה בהלבשה או רחצה, או פעולות פשוטות אחרות.

המשך לקרוא

התקפי אלרגיה

מספרם של בעלי אלרגיות ורגישות לסוגי מזון הינו במגמה של עליה וגדילה כל העת. ראוי לציון שלעתים האלרגיה הינה ברמה שחשיפה לסוג המזון עלולה לסכן חיים ממש.
המודעות לאלרגיות אלו בקרב הציבור הרחב עולה, ובכל זאת – מעת לעת אנו נחשפים לסיפור קשה של מוות טראגי או אירוע מסכן חיים ממש, בו אדם נחשף למזון שהוא אלרגי לו, בניגוד למצג שמוצג בפניו, בין על גבי מארז מזון, ובין על ידי מגישי מנות האוכל במסעדה.

המשך לקרוא

רשלנות מקצועית

רשלנות מקצועית היא תחום מורכב במיוחד בכל ענף דיני הנזיקין.
התביעות הינן הן במישור נזקי הגוף (תביעות בתחום הרפואה – רשלנות כנגד רופאים, ומעניקי שירות רפואי ופארא רפואי, כולל רפואה אלרטנטיבית), והן במישור נזקי רכוש (תביעות בתחום המשפטי – רשלנות כנגד עורכי דין; תביעות בתחומי מקצוע נוספים – רשלנות מהנדסים, שמאים, או תחומים אחרים).
מורכבות התחום נובעת מכך, שעורך הדין המטפל בעניין, חייב את היכולות ללמוד ולהכיר את רזי תחומי העיסוק והמומחיות של איש המקצוע שנטען שהתרשל במקצועו.
בנוסף קיימת חשיבות רבה לחוות דעת מומחה מטעמו של הלקוח, בענף המקצועי הרלבנטי, חוות דעת שתבהיר מה הסטנדרטים הנהוגים בענף, באם יש כללים או הנחיות מחייבות, ובאיזה אופן התרשל איש המקצוע.

המשך לקרוא

תקיפת כלב

לתביעה של תקיפה על ידי כלב, יש מקום מיוחד בפקודת הנזיקין בישראל מאז שנת 1992.
בחוק ישנן הוראות מיוחדות אשר למעשה מטילות אחריות חמורה יותר, בבחינת "אחריות מוגברת", על בעליו של הכלב, או מי שהכלב נמצא בחזקתו, מפני נזקים של תקיפה או נשיכה על ידי כלב. בחוק עצמו ישנם חריגים מאוד ספציפיים שבהם בעל הכלב אינו אחראי למעשה התקיפה (למשל התגרות בכלב, תקיפת בעליו של הכלב, הסגת גבול ועוד).
אשר לאפשרות של הקלות באחריות, מחמת הסתכנות של הניזוק עצמו, או התנהלות רשלנית שלו – כאן בתי המשפט חלוקים בדעתם. ישנם פסקי דין בהם נקבע שפרט לסייגים המפורשים בחוק, בכל מקרה אחר – לבעל הכלב אחריות מלאה לפיצוי . מאידך ישנם פסקי דין שבהם נקבע שנוסף על סייגים האמורים, יתכנו מקרים בהם אשם תורם מצידו של הניזוק יביא להפחתה או הקלה באחריות של בעל הכלב כלפיו.

המשך לקרוא

תקיפות על ידי כלב

התקיפה יכולה להיות בדרך של נשיכה, אך לא רק כזו – יכולה להיות תקיפה רק מעצם קפיצה על אדם והפלתו או שריטות שיגרום הכלב על ידי כפות רגליו.

המשך לקרוא

תאונת רכב בלי ביטוח

כולנו יודעים שבעת נהיגה ברכב מנועי (משאית, אוטובוס, רכב פרטי, מונית, אופנוע וגם טרקטורון ועוד) – יש חובה להחזיק בפוליסת ביטוח חובה, ומומלץ לבטח גם בפוליסת ביטוח בגין נזקי רכוש (ביטוח שמכסה נזקים שיגרמו לרכב של צד ג', צדדים המעורבים בתאונה; או ביטוח מקיף – שכולל גם כיסוי נזקים לרכב בו המבוטח עצמו נוהג, וגם בנוסף לרכב של צד ג').

המשך לקרוא

תקיפת כלב – פיצוי נפגעת תקיפה בשיעור של 600,000 שח

ביום אביב באפריל 2014 יצאה א.ש. להליכה ספורטיבית בשכונת מגוריה, כשלפתע הותקפה על ידי כלב שהסתובב עם בעליו (כשהוא קשור ברצועה) בסמוך. 

המשך לקרוא

פיצויים למשפחה שנפגעה בתאונה

א.ע, יחד עם ילדיה ר.ב. ו- נ.ב., היו בדרכם לבקר את הורי האם בנתיבות. רכבה של האם התנגש חזיתית ברכב צד ג', שהגיע מהכיוון הנגדי. 

המשך לקרוא

פיצויים בעקבות אבחון מאוחר של אנדומטריוזיס

ענת (שם בדוי) התלוננה בפני רופאים שונים, גם גניקולוגיים וגם רפואת משפחה, על כאבים עזים בעת מחזור.

המשך לקרוא

פיצוי כספי משמעותי בגין נכות קלה

י.י. נפגע בתאונת דרכים, אשר הוכרה על ידי הביטוח הלאומי כתאונת עבודה, בשנת 2020. 

המשך לקרוא

מסעדה תפצה אורח אלרגי לחלב בעקבות התקף אנפילקטי מטעימת מנה במסעדה

בית המשפט פסק כי מסעדה ברעננה תפצה קטין, ת.ח., שסובל מאלרגיה לחלב, ועל אף שהוריו פנו מספר פעמים לוודא שמנה שהוצגה כ"פרווה" אינה כוללת מרכיבי חלב, משום האלרגיה של הילד, הצהיר מנהל המשמרת במסעדה כי אין חלב במנה.

המשך לקרוא

חייל שנפגע בתאונה זכה בפיצוי

בספטמבר 2016 נהג ע. ר., חייל, על אופנוע, בדרכו מהבסיס לביתו, כשנפגע מהתנגשות עם רכב פרטי. 

המשך לקרוא

חיוב חברת ביטוח חובה לשלם תגמולים תוך פסילת טענה שהרכב הושכר

במהלך סיור תיירותי של טרקטורונים באתר שנקרא "בן שמן ריינג'רס", נפגע נהג ברכב שטח.

המשך לקרוא

הכרה בדימום מוחי כתאונת עבודה

נ.ק. בן 82 נסע על קטנוע שלו בתל אביב, כשהוא מבצע משימות לפעילות עסקית של חברה משפחתית, בבעלות משותפת עם אשתו. 

המשך לקרוא

עוד