נזקי רכב תאונות דרכים

תאונות דרכים שנראות לכאורה קלות, ואולי אף לא גורמות לנזקי גוף, עלולות בכל זאת – לגרום לנזקי רכוש, ולא פעם נזקים משמעותיים.
בניגוד לחובה החוקית הקיימת לבטח רכב מנועי בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים, אין חובה דומה בכל הנוגע לנזקי רכוש. לצד זאת, ישנה אוכלוסיה גדולה שמבטחת את הרכב מפני נזקים שעלולים להיגרם לצד שלישי בתאונות דרכים, וחלקה מבטחת בנוסף לכך,- גם בגין נזקים לרכב של הנהג הוא עצמו ("ביטוח מקיף").
בכל המקרים הללו – בעל רכב יכול למצוא עצמו בודד במערכה.

המשך לקרוא

רשלנות מקצועית

רשלנות מקצועית היא תחום מורכב במיוחד בכל ענף דיני הנזיקין.
התביעות הינן הן במישור נזקי הגוף (תביעות בתחום הרפואה – רשלנות כנגד רופאים, ומעניקי שירות רפואי ופארא רפואי, כולל רפואה אלרטנטיבית), והן במישור נזקי רכוש (תביעות בתחום המשפטי – רשלנות כנגד עורכי דין; תביעות בתחומי מקצוע נוספים – רשלנות מהנדסים, שמאים, או תחומים אחרים).
מורכבות התחום נובעת מכך, שעורך הדין המטפל בעניין, חייב את היכולות ללמוד ולהכיר את רזי תחומי העיסוק והמומחיות של איש המקצוע שנטען שהתרשל במקצועו.
בנוסף קיימת חשיבות רבה לחוות דעת מומחה מטעמו של הלקוח, בענף המקצועי הרלבנטי, חוות דעת שתבהיר מה הסטנדרטים הנהוגים בענף, באם יש כללים או הנחיות מחייבות, ובאיזה אופן התרשל איש המקצוע.

המשך לקרוא

תאונת רכב בלי ביטוח

כולנו יודעים שבעת נהיגה ברכב מנועי (משאית, אוטובוס, רכב פרטי, מונית, אופנוע וגם טרקטורון ועוד) – יש חובה להחזיק בפוליסת ביטוח חובה, ומומלץ לבטח גם בפוליסת ביטוח בגין נזקי רכוש (ביטוח שמכסה נזקים שיגרמו לרכב של צד ג', צדדים המעורבים בתאונה; או ביטוח מקיף – שכולל גם כיסוי נזקים לרכב בו המבוטח עצמו נוהג, וגם בנוסף לרכב של צד ג').

המשך לקרוא

חיוב חברת ביטוח בתשלום תגמולי ביטוח בגין נזקי רכוש

מר פלג הזמין ביטוח מקיף לרכב פרטי, ששימש את בני משפחתו. ההזמנה נעשתה טלפונית, ובשיחה ציין את שמו כנהג עיקרי ברכב, תוך שציין שגם בנו ואשתו צפויים להשתמש ברכב.

המשך לקרוא

זכייה בייצוג בעלת רכב ללא ביטוח צד ג בפיצוי בגין נזקי רכוש

גב' איפרגן התירה לחברתה לנהוג ברכבה, לאחר בילוי לילי במועדון, משום שהיא עצמה הייתה תחת השפעת אלכוהול וסירבה בעצמה לנהוג. בעת נהיגת חברתה ברכב – פגעה החברה ברכב צד ג' וגרמה לנזק

המשך לקרוא

אופניים חשמליים וקורקינט חשמלי סגוויי והוורבורד דברים שחשוב לדעת לפני שעולים ונוסעים

הפרת הוראות התעבורה בנוגע לתקינות קורקינט חשמלי בו נעשה שימוש, או לתנאים לנהיגה על הקורקינט – מהווה עבירה שבגינה קנס של 1,000 ש"ח, כשלצד זאת אין רישום של ניקוד, (צו התעבורה (עבירות קנס)

המשך לקרוא